Oprócz zajęć proponowanych w trakcie trwania roku szkolnego nasze Centrum zajmuje się organizacją czasu wolnego dzieci i młodzieży w trakcie ferii i wakacji letnich. W naszej ofercie znajdują się zajęcia stacjonarne w Jaworznie w formie półkolonii oraz wyjazdy na obozy i zimowiska.
Podczas naszych półkolonii zapewniamy opiekę w godzinach pracy rodziców. Dzieci mają zajęcia warsztatowe, wyjścia na plac zabaw, wycieczki, zabawy integracyjne, gry i zabawy zespołowe. Dzieci mają zapewnione śniadanie i obiad z podwieczorkiem.
Nasze wyjazdy mają bardzo intensywny program. Nie jesteśmy biurem podróży – nasze obozy i kolonie są kameralne. Kadra sprawująca opiekę nad dziećmi to nasi wieloletni współpracownicy, osoby, które uczą na naszych kursach rocznych lub współpracują z nami w ramach warsztatów naukowych. Ośrodki, które wybieramy na współpracę z nami są przez nas osobiście wizytowane i sprawdzane. Na naszych obozach dzieci nie mają zbyt wiele czasu wolnego w związku z czym nie potrzebują wsparcia ze strony gadżetów elektronicznych – zawsze odradzamy zabieranie telefonów i tabletów. Codzienną porcję informacji o tym co dzieje się na obozie przekazujemy rodzicom w postaci relacji fotograficznej na obozowym blogu. Stawiamy na integrację w grupie i zajęcia zespołowe. Ośrodki które wybieramy na pobyt są kameralne i zapewniają wysoki komfort pobytu. Zdając sobie sprawę ze szczególnych potrzeb żywieniowych niektórych dzieci, zawsze istnieje możliwość realizacji wskazanej przez rodzica diety. Szczegółowy program naszych obozów tematycznych i językowo-sportowych znajduje się w zakładce “Kolonie, obozy i zimowiska”.
Rezerwacja miejsca na wybrany obóz następuje po wypełnieniu odpowiedniego formularza zgłoszeniowego.